Whiskas Pl
Search
Whiskas Pl

COVID-19 & Twoje zwierzę – Pytania i Odpowiedzi

Czy moje zwierzę może złapać koronawirusa?

Bazując na bieżących informacjach, jest to bardzo nieprawdopodobne. Badania pokazują, że psy i koty nie zakażają się łatwo tym wirusem i nie ma żadnych dowodów, że mogą one przenosić wirusa na ludzi lub inne zwierzęta w domu.

Jak mogę chronić moje zwierzę przed złapaniem koronawirusa?

Aktualnie, badania sugerują, że jest to bardzo mało prawdopodobne, żeby Twoje zwierzę mogło złapać COVID-19 i nie ma żadnych dowodów, że mogą zakażać innych w domu.
Zalecamy:
- dokładne mycie rąk
- utrzymywanie zwierząt z dala od kogokolwiek zakażonego
- poddanie kwarantannie zwierząt, jeśli znajdowały się w okolicy kogoś zakażonego

Czy moje zwierzę może przenosić wirusa na swojej sierści?

Sierść Twojego zwierzęcia domowego jest jak każda inna powierzchnia, dlatego bardzo ważne jest, aby dokładnie myć ręce po kontakcie ze zwierzętami, utrzymywać zwierzęta z dala od kogokolwiek zakażonego i poddawać kwarantannie zwierzęta domowe, jeśli znajdowały się w okolicy kogoś zakażonego.

Czy zalecacie, aby moje zwierzę nosiło maskę?

Nie ma żadnych dowodów naukowych na to, że maski chronią zwierzęta domowe przed chorobami zakaźnymi lub zanieczyszczeniem powietrza. Pyski zwierząt domowych są bardziej zróżnicowane niż ludzkie twarze, więc jest mało prawdopodobne, aby prawidłowo dopasować maskę. Dodatkowo nie możemy wytłumaczyć zwierzętom, dlaczego zakładamy im coś na pysk, więc może je to przestraszyć.

Czy nadal powinnam/ powinienem wyprowadzać mojego psa na spacer?

Tak- zwierzęta kochają ćwiczenia! Wyprowadzaj swojego psa na smyczy, najlepiej z ograniczonym kontaktem lub bez kontaktu z innymi ludźmi i zwierzętami.

Czy nadal mogę opiekować się swoim zwierzęciem, kiedy jestem chora/chory?

Kiedy to możliwe, niech ktoś inny z Twojego gospodarstwa domowego opiekuje się Twoimi zwierzętami, jeśli jesteś chora/chory. Jeżeli musisz opiekować się zwierzętami, lub być w ich pobliżu, kiedy jesteś chora/chory, myj ręce przed i po kontakcie ze zwierzętami.

Czy istnieje ryzyko, że moje zwierzę może złapać koronawirusa z waszego jedzenia?

Proszę, bądź pewna/ pewien, że aktualna epidemia koronawirusa nie stanowi zagrożenia dla bezpieczeństwa żywności dla ludzi ani dla zwierząt, zarówno poprzez opakowania jak i samo jedzenie. Warunki przetwarzania w procesie produkcji naszych karm są wystarczające do zniszczenia wirusa.

Czy miejsca, z których pozyskujecie surowce są bezpieczne?

Pozyskujemy surowce z wielu różnych regionów na całym świecie i wykorzystujemy jedynie wysokiej jakości składniki, które spełniają lokalne wymagania prawne jak i nasze wysokie standardy. Warunki przetwarzania w procesie produkcji naszych karm są wystarczające do zniszczenia wirusa.

Nie mogę znaleźć w sklepach tego jedzenia co zwykle, co się stało?

Jedzenie dla zwierząt jest niezbędne, a my kontynuujemy wytwarzanie pokarmów, których Twoje zwierzę potrzebuje i które uwielbia. Karmy dla zwierząt domowych nie brakuje i chcemy poprosić wszystkich opiekunów zwierząt domowych o rozważność i zakup wyłącznie tyle pokarmu, ile potrzebuje Twoje zwierzę.

Nie mogę dostać tego pokarmu co zwykle. Czy mogę zmienić zwierzęciu dietę?

Tak! Najlepiej wybierz podobny pokarm (suchy lub mokry) i powoli wprowadzaj małe ilości nowego jedzenia w ciągu tygodnia, aby upewnić się, że nagła zmiana nie spowoduje zaburzeń ze strony układu pokarmowego.

Zgoda na pliki cookies