Sheba PL

Przysmaki dla kota - czym częstować kociego łasucha?

large_przysmaki-dla-kota-czym-cz-c-stowaue-kociego-aasucha__1625578625992.jpeg
 • Condividi Sheba UDOSTĘPNIJ

Jedzenie spełnia całą paletę potrzeb - od odżywczych, które dają naszym kocim towarzyszom energię oraz zdrowie, po przyjemność i ogromną frajdę. Chcąc zadbać o ten drugi aspekt (który, co ważne, wcale nie musi wykluczać się z pierwszym) sięgamy po rozmaite kocie przysmaki. Jakie smakołyki dla kota wybrać i, tym samym, sprawić, że w jego oku zagości błysk zadowolenia?
 

Spis treści:

 1. Smakołyki dla kota - wartości odżywcze pod lupą
 2. Jakie powinny być podstawowe cechy kocich przysmaków?
 3. Przysmaki dla kota - wybieraj sprawdzone źródła!
 4. Kocie przysmaki w suchej formie
 5. Przysmaki dla kota - o czym jeszcze warto pamiętać?

Smakołyki dla kota - wartości odżywcze pod lupą

Chcąc podarować naszym ulubieńcom wyjątkowe doświadczenia i zapewnić im jak najlepsze kocie przysmaki - najlepsze, zarówno dla ich kubków smakowych, jak i zdrowia - powinniśmy przede wszystkim zacząć od poszerzenia generalnej wiedzy, dotyczącej ich żywienia. Koty to bezwzględni mięsożercy. Do zdrowego funkcjonowania potrzebują wszystkich niezbędnych składników odżywczych, a ich dieta koniecznie musi zawierać surowce zwierzęce. 

Jeśli chodzi o proteiny, powinny być one głównie pochodzenia zwierzęcego - te, które dostępne są w źródłach roślinnych, czy nabiale, nie zaspokajają w pełni kocich potrzeb. Warto przy tym wiedzieć, że białka zużywane są przez naszych futrzastych towarzyszy na bieżące potrzeby energetyczne, co jest jednym z wyjaśnień, dlaczego akurat tego składnika potrzebują tak wiele. To jednak nie wszystko! Przysmaki dla kota, zawierające w sobie dużą ilość białka, są po prostu… smaczniejsze! Koty znacznie chętniej sięgają po tego typu pożywienie - wiedzą co dobre!

Podobnie zresztą dzieje się z tłuszczami. To właśnie one nadają smakowitości oraz aromatu potrawom. Rozpieszczają zmysły kota, a jednocześnie - co jest nawet ważniejsze - wspierają funkcjonowanie organizmów naszych ulubieńców. Po pierwsze, są dla nich wysoce strawne, a po drugie, przekąski dla kota, które są bogate w tłuszcze, wspierają m.in. rozpuszczanie się witamin A, D, E oraz K, dzięki czemu korzystnie oddziałują na układ odpornościowy zwierzęcia, jego metabolizm, funkcjonowanie układu nerwowego oraz wygląd zewnętrzny - jego piękna sierść i gładka skóra mogą nas nieustannie zachwycać! Pamiętaj jednak, że nadmiar tłuszczu w diecie również jest szkodliwy- prowadzi do nadwagi, otyłości, a nawet zapalenia trzustki.

Jakie powinny być podstawowe cechy kocich przysmaków?

Biorąc pod uwagę powyższe informacje, warto zwrócić uwagę nie tylko na funkcje emocjonalne oraz rozrywkowe, jakie pełnią przysmaki dla kota - one także powinny być zdrowe i wspierać organizmy naszych ulubieńców. Co jednak ważne, należy podkreślić, że nie zastąpią one pełnoporcjowych, zbilansowanych posiłków, które to powinny stanowić podstawę menu naszych ulubieńców (powinny być to przede wszystkim karmy w formie mokrej). 

Smaczki możemy podawać kilka razy w tygodniu, w niewielkiej ilości - tak, by nasz kot mógł delektować się wyjątkowym aromatem i smakiem, poczuł troskę, jaką mu okazujemy. Na jakie cechy kocich przysmaków warto zatem zwrócić szczególną uwagę?

 • Przejrzysty, zdrowy skład - sprawdzaj, z czego przygotowane są przysmaki dla kota. Im ich skład jest prostszy, tym lepiej! 
 • Niskokaloryczne - tak aby wspierać zdrową sylwetkę pupila.
 • Wyjątkowy smak - postaw na przysmaki, które swoimi aromatami zaspokoją potrzeby kota. Kocie preferencje są pod tym względem zindywidualizowane i wymagają bacznej uwagi. Obserwuj więc swojego ulubieńca i staraj się wybierać kocie przysmaki, które odpowiadają jego wyrafinowanym upodobaniom. Smaczki z drobiem, z rybą, a może z kocimiętką? Niech Twój ukochany kot poczuje się jak w najlepszej restauracji!

Przysmaki dla kota - wybieraj sprawdzone źródła!

Koty uwielbiają delektować się zmienną teksturą oraz smakami potraw, by mieć z nich frajdę. Co więcej, mruczki mają w sobie naturalne mechanizmy, które chronią je przed zbyt długim jedzeniem tego samego. Wybierając więc przysmaki dla kota, postaw na różnorodność. W sklepach, na stoiskach dla zwierząt  jest duży wybór przekąsek, które będą jednocześnie pyszne, zdrowe i atrakcyjne dla Twojego ulubieńca. 

Co przy tym ważne, zaopatruj się w smakołyki dla kota, które pochodzą ze sprawdzonych źródeł i produkowane są przez profesjonalistów. Tylko w ten sposób zapewnisz swojemu ulubieńcowi wyjątkowe doznania zmysłowe - odpowiednią dozę chrupkości, delikatności oraz aromatów - jak i wsparcie dla jego organizmu. 

Kocie przysmaki w suchej formie

Większość kocich przysmaków występuje w formie suchej. Tego typu przysmaki dla kota mogą korzystnie wpływać na zęby zwierzęcia - ułatwiać usuwanie z nich płytki bakteryjnej. Są też łatwe do podawania oraz przechowywania, co akurat jest nie tyle udogodnieniem dla samych kotów, co dla ich opiekunów (tak, tak - o siebie też warto w tym wszystkim zadbać). 

Jeśli zaś Twój koci ulubieniec preferuje kremowe, wręcz rozpuszczające się w pyszczku pasty, też znajdzie coś dla siebie! Delikatny przysmak SHEBA Creamy Snacks to wyciskane z tubki aromatyczny krem dla prawdziwych koneserów. Łosoś, wołowina, kurczak? Do wyboru, do koloru (i przede wszystkim smaku!). 

Przysmaki dla kota - o czym jeszcze warto pamiętać?

Wszelkie smaczki dla kota są świetnym urozmaiceniem jego diety! Uatrakcyjniają ją i służą budowaniu więzi z ukochanym zwierzęciem. Pozwalają nam nawiązać z nim kontakt, budować relację i okazać uczucia. Znakomicie sprawdzą się jako zwieńczenie wspólnej zabawy i nagroda za “upolowaną” zabawkę - niech instynkt łowiecki kota będzie doceniony! Co więcej warto o nich wiedzieć?

 • Różnego rodzaju smakołyki dla kota mogą być źródłem ogromnej frajdy - mogą być wykorzystywane do wspomnianej już zabawy, np. poprzez umieszczenie w specjalnych zabawkach. Znajdziesz je w sklepie zoologicznym i tym samym zaspokoisz instynkt łowiecki swojego drapieżcy.
 • Czy przekąski dla kota mogą być też nagrodą? Jak najbardziej! Jedzenie świetnie sprawdza się w czasie treningów i nauki. Zasady, na jakich powinno się je wykorzystywać, warto omówić z kocim behawiorystą. 
 • Przysmaki dla kota mogą również wesprzeć zdrowie jego zębów - dentystyczne smakołyki pomagają pozbywać się zbędnego osadu oraz dbają o higienę jamy ustnej Twojego zwierzęcia. Co ważne, zdrowie zębów ma istotny wpływ na cały organizm ukochanego kociego przyjaciela!
 • Pamiętaj też, że żywność może być wzbogacana dodatkowymi składnikami odżywczymi - jeśli Twój futrzasty towarzysz potrzebuje np. wsparcia dla zdrowia skóry i sierści, zwróć uwagę na zawartość kwasów tłuszczowych omega-3 w danym posiłku. Nieraz kocie przysmaki wzbogacane są też o różnego rodzaju witaminy, np. witaminę A, która korzystnie oddziałuje na wzrok - bo nikt nie mówił, że przyjemności nie można połączyć ze wsparciem kociego zdrowia!

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ