Sheba PL

Dzień Przyjaciela, bo kot to najlepszy przyjaciel!

dzien-przyjaciela-sheba-detail_1591703595931.jpeg
  • Condividi Sheba UDOSTĘPNIJ

Dzień Przyjaciela, który obchodzimy 9 czerwca, to doskonała okazja, aby okazać swoją wdzięczność najbliższym. Najlepszym przyjacielem, który wiele dla nas znaczy, nie musi być jednak człowiek. Jeżeli jesteś opiekunem kota, z pewnością wiesz, jak wiele pozytywnych emocji wzbudzają te zwierzęta. Prawdziwy przyjaciel jest też powiernikiem sekretów, a w tej roli Twój mruczący ulubieniec sprawdza się idealnie. Dlatego pamiętaj o nim w Dzień Przyjaciela i rozpieść go najlepiej, jak potrafisz!

Światowy Dzień Przyjaciela – dlaczego warto go obchodzić właśnie z kotem?

Chociaż samo określenie „przyjaciel” kojarzy się większości z drugim człowiekiem, niekiedy także z psem, inne zwierzęta rzadko przychodzą na myśl w tym kontekście. Jednak kot, choć mniej wylewny np. od psa, również może stać się przyjacielem człowieka. Czy Twój pupil w gorszych chwilach nagle nie przybiega na pieszczoty i nie mruczy Ci wprost do ucha? Czy nie słucha cierpliwie żalów na wszystko, co złe i nie pozwala zrelaksować się po ciężkim dniu, zasypiając na Twoich kolanach, również z rozkosznym mruczeniem? Kot potrafi obniżyć poziom stresu i błyskawicznie poprawić nastrój, skutecznie odpędzając smutki i sprawiając, że nawet najgorszy dzień staje się choć odrobinę lepszy. Dlatego w Dzień Przyjaciela koniecznie pamiętaj także o swoim pupilu!

Jak rozpieszczać kota w Międzynarodowy Dzień Przyjaciela?

Kota warto rozpieszczać nie tylko w Dzień Przyjaciela, choć z pewnością taka okazja jest idealna, aby zaproponować swojemu pupilowi coś wyjątkowego. Doskonałym sposobem będzie np. nowa zabawka. To Ty najlepiej wiesz, co lubi Twój ulubieniec, dlatego dobierz zabawkę do jego indywidualnych upodobań. Może to być np. myszka, zwykła bądź na sprężynce, drobiazg wypełniony kocimiętką, wędka czy piłeczka. Wiele kotów lubi też zabawę światełkiem lasera, pamiętaj jednak, by nie nużyć i nie frustrować pupila zabawą, w której nie może schwytać celu. Jeśli zdecydujesz się na taką rozrywkę dla swojego pupila, nie zapomnij co pewien czas rzucać mu np. drobnego smakołyku.

Przekąski to inny dobry sposób na to, jak rozpieszczać kota w Dzień Przyjaciela. Najlepiej zdecyduj się na te przeznaczone specjalnie dla mruczków, np. w formie chrupiących pasztecików. W końcu to jego święto! Pamiętaj jednak, aby takie produkty podawać w naprawdę niewielkiej ilości, a wcześniej starannie je ugotować bez żadnych dodatków. Bezpieczeństwo Twojego pupila jest najważniejsze! Nie zapomnij też o podaniu mu pysznego posiłku, jak mięsiste kawałki Sheba w sosie lub galaretce – dokładnie takie, jakie Twój ulubieniec pokocha od pierwszego kęsa.

Dzień Przyjaciela to doskonała okazja, aby okazać miłość swojemu kotu. Choć, jak chyba każdy opiekun, prawdopodobnie czasem nie możesz się oprzeć, aby nie rozpieszczać swojego czworonożnego przyjaciela w zwykłe dni. Rób to jednak z głową, np. oferując mu pyszny, a przy tym odpowiadający na wszelkie jego potrzeby pełnoporcjowy pokarm. Bardzo dobrym wyborem będą wspomniane mokre posiłki Sheba, dzięki którym nie tylko zadowolisz podniebienie i zaspokoisz zapotrzebowanie na składniki odżywcze Twojego kota, lecz także pogłębisz wyjątkową więź, jaka istnieje między wami.

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ