Sheba PL

Jedzenie dla kota, które podbije jego kocie serduszko

jedzenie-dla-kota-ktore-podbije-jego-kocie-serduszko-min_1594828401387.png
  • Condividi Sheba UDOSTĘPNIJ

Troszczysz się o swojego kota i pragniesz dla niego wszystkiego, co najlepsze. A jednak nie zawsze masz pewność, czy pożywienie, którym z chęcią zajada się Twój pupil, jest dla niego zdrowe. Jaki posiłek odpowie na wszystkie jego potrzeby? Zobacz, jakie jedzenie dla kota będzie dla niego odpowiednie!

 

Spis treści:

  1. Zdrowe jedzenie dla kota – zadbaj o jego brzuszek i rozpieść go smakiem!
  2. Najlepsze jedzenie dla kota – przekąski dla Twojego pupila, którym z pewnością się nie oprze!
  3. Jedzenie dla kota po kastracji – co powinno się zmienić w jedzeniu dla kota po zabiegu?

 

Zdrowe jedzenie dla kota – zadbaj o jego brzuszek i rozpieść go smakiem!

Najlepsze jedzenie dla kota to z pewnością to przygotowane przez specjalistów w dziedzinie żywienia tych zwierząt. Wielu opiekunów nie kojarzy go jednak w ten sposób, nie doceniając jego walorów. Ty także sądzisz, że domowe jedzenie dla kota będzie lepsze dla Twojego pupila? Pamiętaj, że kot ma określone potrzeby żywieniowe, które bez specjalistycznej wiedzy trudno jest zaspokoić. Dzięki gotowym pełnoporcjowymi pokarmom możesz jednak zapewnić to swojemu ulubieńcowi, sprawiając, że będzie on mógł z radością i właściwą sobie ciekawością odkrywać świat.

Wielu opiekunów martwi się również, że gotowe jedzenie dla kota, na przykład to zamknięte w puszce czy saszetce, nie będzie dla niego wystarczająco atrakcyjne. Nie ma jednak powodów do obaw - dostępne w sklepach, gotowe produkty, mogą dostarczyć Twojemu czworonożnym przyjaciołom  niezwykłych doznań smakowych. Różne linie uwielbianej przez czworonogi karmy Sheba rozpieszczają go pysznymi, mięsistymi kawałkami o różnorodnych smakach, zatopionymi w smakowitym sosie lub delikatnej galaretce. Dzięki nim dostarczysz swojemu pupilowi tego, czego potrzebuje, w tym wszystkich niezbędnych składników odżywczych, przyjemnych doznań, a także zmiany tekstur i smaków. Podawaj mu ją codziennie w zalecanej dla jego masy ciała ilości, a w ciągu dnia oraz na noc zostaw odpowiednią ilość suchej karmy, aby cieszył się zdrowiem przez długie lata.

 

Najlepsze jedzenie dla kota – przekąski dla Twojego pupila, którym z pewnością się nie oprze!

Poza regularnymi, kocimi posiłkami, od czasu do czasu opiekunowie lubią drobnym smakołykiem rozpieścić swojego ulubieńca, a dzięki temu, nawiązać z nim jeszcze głębszą więź. Pamiętaj jednak, że przekąski powinny dostarczać kotu maksymalnie 10% jego dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Najlepiej, aby były to specjalne, smakowite kąski dla kotów, opracowane przez specjalistów. Jeśli jednak Twój pupil od czasu do czasu błagalnie patrzy w Twoją stronę, gdy na przykład kroisz mięso lub wątróbkę, możesz podzielić się z nim odrobiną. Pamiętaj jednak, aby ugotować ją bez dodatków, ostudzić i dopiero po osiągnięciu temperatury pokojowej, podać ulubieńcowi. Przyprawy, takie jak sól, a także produkty smażone, są dla kota niewskazane. Nie podawaj mu również surowych pokarmów pochodzenia zwierzęcego, ponieważ grozi to zakażeniem pasożytami i zakażeniem groźnymi bakteriami.

Jeśli szukasz smakowitego, a przy tym lekkostrawnego jedzenia dla kota, możesz nakarmić go też niewielką ilością dyni. Produkt ten wspomaga bowiem trawienie tych zwierząt. Możesz też kupić specjalną trawę dla kotów, która także w naturalny sposób wspomoże oczyszczanie układu pokarmowego, jednak podanie dyni od czasu do czasu z pewnością przyniesie dodatkowe walory smakowe.

 

Jedzenie dla kota po kastracji – co powinno się zmienić w jedzeniu dla kota po zabiegu?

Nawet jeśli doskonale wiesz już, co najbardziej smakuje Twojemu pupilowi, w niektórych momentach jego życia musisz zmodyfikować jego dietę. Jednym z nich będą zabiegi sterylizacji i kastracji. Potrafią one mocno zachwiać gospodarką hormonalną Twojego przyjaciela. Z pewnością wpływa to pobudzająco na jego apetyt, przez co jedzenie dla kota znacznie szybciej znika z miseczki. Niestety, odbija się to na figurze Twojego pupila. Aby zapobiec nadwadze, a nawet otyłości kota, powinno się dostarczać mu mniej kalorii i tłuszczu wraz z pokarmem, np. poprzez ścisłą kontrolę ilości jedzenia oraz ograniczenie przekąsek. Pamiętaj też, że mokre jedzenie dla kota po sterylizacji pomaga mu w kontrolowaniu masy ciała, dlatego nie możesz zapomnieć o nim w diecie swojego ulubieńca, oczywiście, nie rezygnując z suchego pokarmu. Koty nie piją bowiem tak dużo wody, jak na przykład psy, dlatego dzięki mokremu pożywieniu zapewnisz mu jej dodatkową porcję, a przy tym zadbasz o zdrowie dróg moczowych. Istotna jest także właściwa ilość minerałów, ich nadmiar może bowiem prowadzić do powstawania kamieni nerkowych. Zwróć również uwagę na kaloryczność dotychczas podawanych smakołyków jako składników jedzenia dla kota. Być może musisz z nich zrezygnować bądź spróbować wymienić je na inne, mniej kaloryczne.

Podobne zalecenia, dotyczące mniejszej kaloryczności oraz właściwej ilości mokrego jedzenia dla kota, będą dotyczyć także seniorów. W ich przypadku ważne jest jednak dobranie pokarmu dodatkowo pod kątem dbania o stawy i pracę serca oraz dostarczania mu jeszcze większej ilości antyoksydantów.

Twój pupil potrzebuje od Ciebie odpowiedniej opieki, w tym dobrego pożywienia. Dobrego, czyli dostarczającego niezbędnych składników odżywczych, odpowiednich dla Twojego podopiecznego, a przy tym trafiającego w jego gust. To dzięki temu będzie zawsze radosny i z chęcią będzie poznawać świat, a z Tobą jako jego opiekunem nawiąże wyjątkową więź.

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ