Sheba PL

Karma mokra dla kota – wykwintny element kociego menu

karma-mokra-dla-kota-wykwintny-element-kociego-menu_optimized_1605790134444.png
  • Condividi Sheba UDOSTĘPNIJ

Każdy opiekun kota chce dla swojego czworonożnego przyjaciela wszystkiego, co najlepsze. Staramy się wybierać pożywienie, które nie tylko będzie dostarczało mu niezbędnych substancji odżywczych, ale również podbije jego kubki smakowe,  za co pupil odwdzięczy się nam rozkosznym mruczeniem. Doskonałym sposobem, aby to osiągnąć, jest wybór właściwej karmy mokrej dla kota. Jakie zalety ma tego typu jedzenie dla kota? Czym kierować się przy jego wyborze?

Spis treści:

  1. Dobra mokra karma dla kota – dlaczego jest najważniejsza w diecie Twojego pupila?
  2. Jaką mokrą karmę dla kota wybrać?

Dobra mokra karma dla kota – dlaczego jest najważniejsza w diecie Twojego pupila?

Potrzeby żywieniowe kotów są wyjątkowe. Nasze domowe mruczki zostały udomowione stosunkowo późno, przez co ich dieta pod wieloma względami powinna być zbliżona do dzikich przodków. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy serwować kotom surowe mięso i podroby czy kości do chrupania (doczytaj więcej o diecie BARF dla kota). Chodzi tu o zapotrzebowanie na określone składniki odżywcze, a także inne cechy pokarmu, jak temperatura czy nęcący zapach. To wszystko może im zapewnić dobra karma mokra dla kota.

Nie oznacza to, że pokarm suchy w ogóle nie jest ważny. Zastanawiając się, czym karmić kota, musisz wiedzieć, że karmy suche to również istotny element jadłospisu naszego pupila, choćby ze względu na jego wpływ na stan zębów kota. Chrupanie granulek pozwala je oczyścić i pozbyć się osadu, co wspiera zdrowie jamy ustnej. Jednak karma sucha powinna stanowić ok. 10% codziennych kocich posiłków (pod względem masy). Pozostałe 90% przypada karmie mokrej dla kota. Ma ona bowiem wiele zalet, wśród których można wymienić: 

  • Niższą kaloryczność – karma mokra dla kota zawiera ok. 4 razy mniej kalorii niż pokarm suchy, dzięki czemu łatwiej jest zadbać o smukłą sylwetkę ciała naszego kota,
  • Zawartość  wody – stanowi ona ok. 80% mokrej karmy dla kota, dzięki czemu zapobiega odwodnieniu zwierzęcia. Koty nie piją zbyt wiele wody, nie mają takiego nawyku. Dlatego pokarm z jej wysoką zawartością jest im niezbędny dla zachowania zdrowia, w tym właściwego funkcjonowania układu moczowego. Pamiętaj jednak, że nawet najlepsza karma mokra dla kota, chociaż pomaga w nawadnianiu, nie zastąpi świeżej wody. Kot musi mieć do niej stały dostęp. Koniecznie postaw miseczkę z wodą min. 50 cm od tej z jedzeniem.
  • Mnogość smaków i tekstur – najlepsze karmy mokre dla kota można kupić w rozmaitych odmianach, co z pewnością spodoba się Twojemu ulubieńcowi. Koty mają bowiem naturalną potrzebę zmiany smaków i tekstur. Możemy na nią odpowiedzieć, podając pupilowi posiłki z mięsistymi kawałkami w delikatnej galaretce lub pysznym, kremowym sosie, jakie oferuje Sheba.
  • Większa apetyczność – istotnym czynnikiem determinującym apetyt kota jest aromat serwowanych potraw. Rzeczywiście, to smakowity zapach sprawia, że nabierają apetytu, dlatego np. starsze zwierzęta mogą cierpieć na spadek łaknienia – po prostu słabnie ich węch i nie wyczuwają tak dobrze pokarmu. Jeśli nasz pupil zmaga się z tym problemem, to możemy podgrzać odrobinę pożywienie, np. zanurzając puszkę czy saszetkę z karmą mokrą dla kota w ciepłej wodzie. Pamiętaj, że bezpośrednie podgrzewanie kociego jedzenia niesie ze sobą ryzyko osiągnięcia zbyt wysokiej temperatury, dlatego nie należy tego robić. 

Jaką mokrą karmę dla kota wybrać?

Najlepsza mokra karma dla kota wraz z niewielkim dodatkiem suchych granulek dostarczy naszemu pupilowi wszystko, czego potrzebuje. Musi to być jednak pokarm pełnoporcjowy, czyli zapewniający właściwą ilość składników odżywczych. Dlatego zawsze należy sprawdzać na opakowaniu, czy wybrane przez nas jedzenie zalicza się do tej grupy. Jednymi z uwielbianych przez koty pokarmów tego typu, są posiłki dla kotów Sheba. Te wykwintne dania to nie tylko sposób na dostarczenie kotu energii i wartościowych substancji, lecz także na wywołanie u niego cudownego mruczenia. Tak właśnie Twój pupil doceni ich niezwykły smak i zapach.

Dobre mokre karmy dla kota charakteryzować będzie również odpowiednia zawartość, między innymi, witamin, substancji mineralnych, białek, tłuszczów i węglowodanów- w tym wspomagających trawienie włókien. Posiłki Sheba są wzbogacone o niezbędne składniki odżywcze, a przy tym oferują wysoką zawartość produktów pochodzenia zwierzęcego (nawet 84%). Proporcje zostały starannie opracowane przez ekspertów, dla zdrowia i urody naszego pupila. Dlatego też z pewnością zaspokoją nie tylko apetyt kota, lecz także jego szczególne potrzeby żywieniowe.

To, jaką karmę mokrą dla kota wybierzemy, wpłynie na jego zdrowie i samopoczucie. Dlatego należy starannie przemyśleć tę decyzję, by móc rozpieszczać swojego pupila przez długie lata.

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ